Znajdź inspirację na piękny taras!

0

 

Przydomowy taras to najlepsze miejsce wypoczynkowe – nie musimy jeździć w dalekie podróże, aby odpocząć blisko słońca i natury. Zaaranżowanie takiej przestrzeni jest dzisiaj prostsze niż nam się wydaje – przekonują projektanci i producenci. Podstawą muszą być wygodne meble wypoczynkowe. Jaki komplet wybrać?

Meble technorattanowe – trwałość na długie lata

Nie ma wątpliwości, że to meble technorattanowe są wybierane najchętniej od wielu lat przez polskich klientów. Meble takie prezentują się doskonale, są tworzone z materiałów o podwyższonej odporności i na długi czas zachowują swój piękny wygląd. Meble technorattanowe tworzą rozbudowane kolekcje, w których znajdziemy klasyczne meble, jak i nowoczesne elementy odpowiednie do aranżacji przestrzeni nietuzinkowych. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się przede wszystkim sofy narożne, ale również leżanki ogrodowe, wygodne fotele i krzesła, stoliki kawowe. Ciekawą opcją są wiszące fotele w kształcie kokonu.

Jak skonstruowane są meble technorattanowe? Ich stelaże to lekkie, aluminiowe konstrukcje malowane proszkowo. Aluminium znacząco zmniejsza finalną wagę mebla, a dodatkowo jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci i korozją. Wierzch mebla pokrywa tworzywo technorattanowe o nieporowatej strukturze. Materiał ten nie wchłania brudu, wilgoci, jego czyszczenie nie sprawi nam żadnego problemu. Technorattan jest odporny na ścieranie i promieniowanie UV. W praktyce oznacza to, że nie będzie płowieć i zachowa wspaniały wygląd na wiele lat.

Parasol w strefie wypoczynkowej

Uzupełnieniem naszego miejsca wypoczynkowego powinien być funkcjonalny parasol ogrodowy z licznymi punktami regulacji. Taki parasol posiada obszerną czaszę z możliwością odchylania jej w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Parasol osadzony jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji.

Share.

About Author