Zaprojektuj wymarzony taras

0

Odpoczynek blisko natury to najlepszy sposób na regenerację organizmu – nie ma co do tego wątpliwości. Dysponując nawet niewielkim tarasem możliwe jest zaprojektowanie takiej przestrzeni, która pozwoli nam relaksować się blisko zieleni od kwietnia, aż po październik. Jakie rozwiązania wybrać? Co warte jest kupna?

Nowoczesne meble ogrodowe

Podstawą na tarasie będą meble ogrodowe – olbrzymia ilość kompletów i zestawów proponowana jest przez topowych producentów. Nowoczesne meble ogrodowe to przede wszystkim komplety technorattanowe, które doskonale sprawdzają się w polskich warunkach atmosferycznych. Technorattan jest tworzywem o wysokiej odporności na ścieranie, wnikanie brudu, wysokie czy niskie temperatury, jak również na promieniowanie słoneczne. Meble technorattanowe osadzone są na aluminiowych stelażach, które zapewniają niską wagę mebla.
Jakie meble znajdziemy w kompletach technorattanowych? Przede wszystkim są to sofy narożne, stoliki kawowe, fotele, krzesła, leżanki ogrodowe, wiszące fotele w kształcie kokonów.

meble-ogrodowe-asti meble-ogrodowe-imola meble-ogrodowe-rapallo

Ochrona przed słońcem i chłodem na tarasie

Jak skutecznie chronić się przed silnym promieniowaniem słonecznym? Najlepszym rozwiązaniem jest bez wątpienia nowoczesny parasol ogrodowy. Parasole oferowane dzisiaj posiadają liczne punkty regulacji, przez co bez trudu dopasujemy kąt padania cienia. Parasole takie świetnie chronią przed słońcem i zapewniają komfortowy cień – czasze parasoli nie nagrzewają się.

W okresie wczesnej jesieni zmrok zapada szybciej, odczuwalny jest również spadek temperatury. Aby móc przedłużyć lato warto skorzystać z promienników ciepła, które znane są nam z restauracji czy kawiarni. Promienniki ciepła działają na gaz propan-butan i emitują ciepło nawet do 5 metrów. Dodatkowo są one projektowane w taki sposób, aby urozmaicać i wzbogacać przestrzeń.

duzy-parasol-tarasowy parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challenger

Share.

About Author