Wypoczynek blisko domu – wybieramy meble i dodatki

0

Zaprojektowanie przestrzeni wypoczynkowej blisko domu nie jest problemem! Wystarczą odpowiednie meble i dodatki, aby stworzyć dla siebie i bliskich idealną przestrzeń do relaksu. Szukając mebli, pamiętajmy o tym, aby były one nie tylko wygodne, ale również trwałe i zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Meble ogrodowe – jakie są najlepsze?

Wybór mebli ogrodowych może zając nam nieco czasu – obecnie projektanci proponują szeroki wybór nowoczesnych kompletów, które zachwycają wspaniałym wyglądem, trwałością. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się meble technorattanowe – doskonale sprawdzają się one w aranżacjach nowoczesnych, minimalistycznych czy skandynawskich. Atutem kolekcji tego typu jest bez wątpienia szeroki wybór elementów (sofy, fotele, leżanki, krzesła, stoły, donice).

Inną propozycją są meble tworzone z naturalnego rattanu – zachwycą one wspaniałym wyglądem! Rattan pozyskiwany jest z plantacji o zrównoważonym rozwoju – w takich miejscach dba się o przyrodę, a pozyskiwanie surowca nie wpływa na środowisko naturalne, nie powoduje jego degradacji. Meble rattanowe proponowane są w nowoczesnej odsłonie – stelaże wykonuje się z lekkiego aluminium, siedziska to plecionka rattanowa.

Ochrona przed słońcem – parasol czy pergola?

Aranżując miejsce wypoczynkowe blisko domu, koniecznie pomyślmy o tym, w jaki sposób ochronić się przed silnym promieniowaniem słonecznym. Jednym z najchętniej wybieranych jest oczywiście parasol ogrodowy – posiada on dużą czaszę, liczne punkty regulacji, podnosi estetykę otoczenia. Alternatywą są nowoczesne pergole, wznoszone z elementów aluminiowych modułowych. Pergole posiadają dachy wykonane z ruchomych lameli. Użytkownik sam decyduje o tym, w jakiej pozycji są lamele i jak wiele światła wpada pod pergolę.

 

Share.

About Author