Wygodne meble ogrodowe – jaki komplet wybrać?

0

Zaprojektowanie przestrzeni wypoczynkowej blisko domu jest prostsze, niż się wydaje. Obecnie do wyboru mamy olbrzymi wybór kolekcji meblowych, które pozwolą na wykreowanie aranżacji w konkretnej stylistyce. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się meble technorattanowe i modułowe. Czym się różnią?

Meble technorattanowe – trwałość na długie lata!

Nie ma wątpliwości, że meble technorattanowe są jednymi z najchętniej kupowanych, kiedy mowa o aranżacji ogrodów i tarasów. Meble takie odznaczają się ponadczasowym pięknem, ale i wysoką funkcjonalnością. Zaskakuje szeroki wybór w kolekcjach – znajdziemy w nich klasyczne sofy narożne, pufy, leżanki ogrodowe, fotele wiszące, klasyczne stoły i stoliki kawowe. Meble technorattanowe odznacza nie tylko elegancja, ale również doskonałe parametry techniczne. Wynika to z zastosowanych materiałów. Konstrukcje oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Taki stelaż zabezpieczony jest przed korozją czy odkształcaniem, gwarantuje też niską wagę mebla. Wierzch mebli technorattanowych wykonany jest z plecionki syntetycznej, która nie wchłania wilgoci, kurzu, jest zabezpieczona przed promieniowaniem słonecznym.

Funkcjonalne meble modułowe

Niewątpliwie ciekawa opcją na zaaranżowanie ogrodu czy tarasu są meble modułowe. Kolekcje takie składają się z kilku elementów, które mogą być wykorzystywane osobno lub też łączone w większe sofy narożne. Jest to możliwe dzięki małym złączkom, które stabilnie łączą elementy. Meble modułowe to oryginalna propozycja, którą docenią osoby kreatywne. Meble tego typu pozwolą na zaprowadzanie zmian w obrębie strefy wypoczynkowej, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Meble modułowe warto zestawić z funkcjonalnym parasolem ogrodowym, który ochroni przed silnym słońcem i zapewni komfortową strefę cienia. Parasole takie posiadają wiele punktów regulacji, co pozwoli na idealne dopasowanie kąta padania cienia.

Share.

About Author

taras ozdoby stół taras parasol taras pokrowiec