Wygodne meble ogrodowe – co wybrać?

0

Wypoczynek we własnym ogrodzie czy na tarasie to doskonała forma relaksu – nie musimy wyjeżdżać za miasto, wystarczy kilka wygodnych mebli ogrodowych i odpowiednia osłona przed słońcem. Jakie rozwiązania wybrać do własnego ogrodu? Czy warto postawić na nowoczesne wzornictwo?

Modne meble technorattanowe

Szukając wygodnych i ciekawie zaprojektowanych mebli ogrodowych warto postawić na technorattan. Kolekcje technorattanowe są dzisiaj proponowane w odświeżonej wersji, a projektanci stale zaskakują nas oryginalnym wzornictwem czy dodatkami. Lekkie meble technorattanowe oparte są na aluminiowych stelażach – rozwiązanie to sprawia, że meble są trwałe, zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, wilgocią, korozją. Okrycie mebla tworzy plecionka syntetyczna, która do złudzenia przypomina naturalny rattan. Takie tworzywo nie odkształca się, nie jest podatne na ścieranie, nie traci koloru nawet po wielu latach użytkowania i ekspozycji na promieniowanie UV.

Zadaszenie tarasu – jakie rozwiązania wziąć pod uwagę?

Meble to kluczowy element zaaranżowania ogrodu czy tarasu, jednak warto również pomyśleć o tym, jak skutecznie ochronić się przed promieniowaniem słonecznym. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się dzisiaj pergole ogrodowe – są to metalowe konstrukcje, na których szczycie znajduje się dach wykonany z ruchomych listew. Konstrukcja pergoli wykonana jest z wysokiej jakości elementów aluminiowych łączonych modułowo – wznoszenie takiej konstrukcji nie sprawia żadnych problemów. O komfort zadba również zintegrowana rynna dachowa, która pozwoli na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb pergoli. Dach tworzą aluminiowe lamele, które mogą obracać się wokół własnej osi. Jako użytkownicy sami decydujemy o tym, w jakiej pozycji znajdują się lamele i jak wiele światła wpada pod dach. Pergole mogą być uzupełnione o dodatkowe elementy, takie jak rolety boczne.

Share.

About Author