W poszukiwani inspiracji na ciekawy ogród

0

 

Szukając inspiracji na ciekawy ogród warto pomyśleć o wygodnym miejscu do relaksu dla nas i naszych bliskich. Nawet niewielka przestrzeń może zostać zaaranżowana w sposób ciekawy i innowacyjny. Jakie rozwiązania wybrać, aby cieszyć się latem blisko domu?

Miejsce do wypoczynku wśród zieleni

Warto w naszym ogrodzie zaaranżować miejsce wypoczynkowe blisko zieleni i natury – pomogą nam w tym producenci mebli ogrodowych. Nowoczesne meble ogrodowe tworzone są z technorattanu, rattanu oraz tworzyw syntetycznych. Meble takie zachwycają wyglądem i designem – są one projektowane zgodnie z najnowszymi trendami, z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów odpornych na ścieranie, zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci. Komplety meblowe możemy podzielić na wypoczynkowe, kawowe, jadalniane – znajdziemy w nich sofy, wygodne krzesła, stoliki kawowe, leżanki ogrodowe, wiszące fotele w kształcie kokonów. Meble osadzone są najczęściej na lekkich, aluminiowych stelażach malowanych proszkowo – są one zabezpieczone przed działaniem wilgoci, ścieraniem, korozją. Meble możemy uzupełnić poduszkami, pledami, kocami.

Jak osłonić miejsce wypoczynkowe przed słońcem?

Wypoczynek w ogrodzie to kontakt z naturą – musimy jednak pamiętać o tym, aby odpowiednio chronić się przed działaniem silnego słońca. Do najchętniej stosowanych rozwiązań zalicza się parasole ogrodowe – nowoczesne parasole posiadają wiele punktów regulacji oraz możliwość osadzenia ich na kilku rodzajach podstaw. Parasole takie mają czasze wykonane z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu. Połączenie to sprawia, że czasza skutecznie ochroni nas zarówno przed słońcem, jak i niespodziewanym deszczem. Alternatywą dla parasola ogrodowego będzie nowoczesna pergola, którą możemy uzupełnić o rolety boczne i frontowe.

 

 

Share.

About Author