Trwałe meble i dodatki, odpowiednie do aranżacji ogrodu lub tarasu

0

Szukając inspiracji do oryginalnej aranżacji tarasu, warto zwrócić uwagę na nowoczesne meble ogrodowe. Obecnie są one tworzone z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia oraz ścieranie, przez co nie tylko zapewnią komfort, ale też zachowają doskonały wygląd na wiele lat. Jakie meble ogrodowe wybrać?

Nowoczesny taras – meble technorattanowe!

Wśród najchętniej i najczęściej wybieranych mebli ogrodowy wymienia się komplety technorattanowe. Meble takie zachwycają doskonałym wzornictwem, jak również świetnymi parametrami technicznymi. Meble technorattanowe są doskonale znane – obecnie projektanci proponują meble takie w nowoczesnej, odświeżonej odsłonie. W kolekcjach technorattanowych znajdziemy wszystko co niezbędne do zaaranżowania funkcjonalnej przestrzeni ogrodowej: fotele, sofy narożne, stoły i stoliki kawowe, komfortowe fotele wiszące, leżanki ogrodowe. Nie brak tu też elementów wyposażenia, takich jak skrzynie ogrodowe czy donice. Meble technorattanowe odznaczają się lekkością: to zasługa zastosowania trwałych stelaży z aluminium. Dzięki malowaniu proszkowemu konstrukcje zabezpieczone są przed działaniem wilgoci, korozją. Okrycie mebla tworzy plecionka z tworzywa syntetycznego, wysoce odporna na zmienne warunki atmosferyczne.

Jak osłonić przestrzeń wypoczynkową?

Odpoczynek blisko zieleni w okresie lata to doskonały sposób na relaks. By zapewnić sobie komfort warto pomyśleć o funkcjonalnym zadaszeniu lub też parasolu ogrodowym. Zadaszenie to nic innego jak metalowa pergola, które dach wykonany jest z ruchomych listew. Dzięki nim użytkownik sam decyduje o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Drugą opcją jest parasol ogrodowy z obszerną czaszą oraz licznymi punktami regulacji, by móc dopasować kąt padania cienia.

Share.

About Author