Taras osłonięty przed słońcem

0

Chcąc odpoczywać blisko natury i własnego domu nie ma lepszego miejsca na relaks niż przydomowy taras. Nowoczesne tarasy warto wyposażyć w wygodne meble oraz dodatki. Szukając idealnych produktów nie zapominajmy o tym, jak ważna jest skuteczna ochrona przed słońcem. Co mamy do wyboru?

Funkcjonalny parasol o obszernej czaszy

Zdecydowana większość osób ceniących wypoczynek blisko natury wybiera parasole ogrodowe. Nowoczesne parasole zaskoczą nas pod wieloma względami: projektanci dopracowali je w najmniejszych detalach, użytkownicy mogą cieszyć się nie tylko trwałym produktem, ale i elementem, który wspaniale podniesie estetykę otoczenia. Parasole ogrodowe posiadają dzisiaj obszerne czasze, w których bok może mieć nawet 4 metry długości – pod tak obszernym baldachimem schowamy się przed silnym promieniowaniem słonecznym. Czasze tworzone są z tkanin technicznych: nie są one podatne na wnikanie brudu, działanie zmiennych warunków atmosferycznych, wilgoć. Dodatkowo czasze nie nagrzewają się, przez co w cieniu parasola panuje przyjemny chłód. Warto zwrócić uwagę na fakt, że parasole ogrodowe posiadają kilka punktów regulacji – oznacza to, że możemy precyzyjnie dobrać kąt padania cienia. Parasole w okresie, kiedy nie są użytkowane, warto okrywać dedykowanymi pokrowcami ogrodowymi.

parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-solarflex parasol-ogrodowy-solarflex

Pergola aluminiowa – nowoczesne zadaszenie tarasu

Alternatywą dla parasoli może być nowoczesne zadaszenie tarasu w formie pergoli. Taka konstrukcja oparta jest na aluminiowych elementach malowanych proszkowo. Konstrukcja posiada zintegrowaną rynnę, która pozwala na odprowadzanie wody. Na szczycie pergoli znajduje się dach – najczęściej jest on wykonany z aluminiowych listew, które mogą obracać się wokół własnej osi. Dzięki temu rozwiązaniu sami decydujemy o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę.

zadaszenie-tarasowe-perara zadaszenie-tarasowe-perara zadaszenie-tarasowe-perara zadaszenie-tarasowe-perara

Share.

About Author