Popołudnie w ogrodzie – jak zaprojektować miejsce wypoczynkowe?

0

Własny ogród daje wiele możliwości na to, aby wygodnie spędzić ciepłe popołudnie na świeżym powietrzu. Okazuje się, że nie trzeba wiele, aby zwykły ogród zmienił się nie do poznania – wystarczy kilka wygodnych mebli i dodatków. Jakie miejsce w ogrodzie wybrać? Jak je zaprojektować?

Wygodne meble to podstawa!

Pierwszym ważnym zakupem dla naszego ogrodu powinny być meble – warto przyjrzeć się proponowanym kompletom i wybrać ten, który będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się komplety wypoczynkowe, w których skład wchodzą sofy narożne lub klasyczne, wygodne fotele wypoczynkowe i niskie stoliki kawowe. Chcąc zaprojektować miejsce idealne do podawania kawy możemy wybrać wygodne fotele lub krzesła i stół kawowy lub obiadowy. Szukając nietuzinkowych mebli wybierzmy leżanki ogrodowe lub też fotele wiszące w kształcie kokonów. Szukając mebli trwałych, eleganckich i wygodnych z powodzeniem możemy postawić na lekkie meble technorattanowe – są one dostępne w szerokiej gamie kolorów.

Uzupełnieniem dla mebli ogrodowych może być funkcjonalny parasol, który pozwoli nam skryć się przed silnymi promieniami słońca w upalne dni. Projektanci zadbali o to, aby parasole posiadały kilka punktów regulacji, by możliwe stało się dokładne ustawienie kąta padania cienia. Parasole możemy osadzić na podstawie wkopanej w ziemię lub też na podstawie o wadze 90 lub 120 kg.

meble-ogrodowe-corfu meble-ogrodowe-milano-ii meble-ogrodowe-milano-ii meble-ogrodowe-parma-ii

Oświetlenie w ogrodzie – co wybrać?

Nierzadko zdarza się, że miłe popołudnie w ogrodzie zmienia się w wieczór. Warto przewidzieć takie sytuacje i wcześniej wybrać odpowiednie oświetlenie, które pozwoli bezpiecznie poruszać się po ogrodzie po zmroku. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się dzisiaj lampiony solarne, które nie tylko doskonale odpowiadają najnowszym trendom w designie, ale są również ekologiczne.

lampa-solarna-mr-solar lampa-solarna-mrs-solar lampa-solarna-mrs-solar lampa-solarna-mrs-solar

 

Share.

About Author