Parasol ogrodowy – jaki model wybrać?

0

Szukając sposobu na ochronę przed słońcem zdecydowana większość z nas stawia na nowoczesne parasole ogrodowe. Topowi producenci proponują nam dzisiaj modele dopasowane do konkretnych potrzeb – parasole o szerokiej czaszy, mniejsze i lżejsze konstrukcje odpowiednie na balkony, parasole idealne do wkopania w ziemię. Jaki model wybrać, aby cieszyć się cieniem w najbardziej upalne dni?

Nowoczesne parasole o licznych punktach regulacji

Szukając idealnego parasola ogrodowego przede wszystkim określmy nasze potrzeby – czy parasol ma zostać postawiony na tarasie? A może wolimy wkopać go w ziemię? Od miejsca jego postawienia zależy rodzaj samego parasola oraz wybrania odpowiedniej podstawy. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się parasole posiadają aluminiowe stelaże malowane proszkowo – taki stelaż osadzony jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji wokół jej osi. Na szczycie stelaża umieszczona jest czasza – czasze wykonuje się z tkanin poliestrowych okrytych dodatkową warstwa poliuretanu. To połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, wnikaniem brudu czy płowieniem. Dzięki tak zaawansowanej technologii tkanina na długi czas zachowuje oryginalny, żywy kolor. Parasole posiadają wiele punktów regulacji – dzięki takiej konstrukcji możliwe jest idealne dopasowanie kąta padania cienia.

A może metalowa pergola?

Alternatywą dla klasycznych parasoli ogrodowych jest metalowa pergola, dająca możliwość regulowania ilości światła, która wpada pod dach. Pergola skonstruowana jest modułowo – elementy konstrukcji są aluminiowe i zabezpieczone przed korozją. Na szczycie znajduje się dach złożony z ruchomych lameli. Pozycję lameli możemy zmieniać samodzielnie. Pergola może być uzupełniona o dodatki takie jak rolety boczne czy frontowe.

Share.

About Author