Osłona tarasu przed słońcem – co wybrać?

0

Odpoczynek w promieniach słońca to najlepszy sposób na relaks. Warto jednak pamiętać o własnym zdrowiu i dobrym samopoczuciu, aby wypoczynek na tarasie czy w ogrodzie nie skończył się poparzeniami słonecznymi. Jakie rozwiązania proponują nam topowi producenci? Czy wśród nich znajdziemy coś odpowiedniego na nasz taras?

Parasole ogrodowe – skuteczne i eleganckie

Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na to, aby podczas letniego odpoczynku osłonić się przed słońcem jest zakup nowoczesnego parasola ogrodowego. Współcześnie producenci zaproponują nam parasole dopasowane do różnorodnych potrzeb, w których bok czaszy ma długość od 2 do nawet 4 metrów! Stelaż, czyli główna oś parasola, tworzona jest z aluminium malowanego proszkowo. Zastosowanie tego materiału sprawia, że konstrukcja nie jest przesadnie ciężka. Na szczycie stelaża osadza się czaszę, najczęściej wykonaną z materiałów poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu. To połączenie sprawia, że czasza skutecznie chroni nas nie tylko przed promieniami słonecznymi, ale również przed niespodziewanym deszczem. Parasole ogrodowe nowego typu posiadają kilka punktów regulacji, przez co możliwe jest idealne dopasowanie kąta padania cienia. Parasole osadzane są na stabilnych podstawach.

zadaszenie-tarasowe-perara zadaszenie-tarasowe-perara zadaszenie-tarasowe-perara zadaszenie-tarasowe-perara

Pergola tarasowa z ruchomym dachem

Alternatywą dla parasoli ogrodowych na tarasie może być funkcjonalna pergola. Konstrukcję pergoli wznosi się na modułowych elementach aluminiowych, na szczycie zaś znajduje się dach stworzony z aluminiowych, ruchomych lameli. To użytkownik sam decyduje o tym, jak wiele światła ma wpadać pod pergolę – poprzez odpowiednie ułożenie listew możliwe jest też całkowite zamknięcie ich i stworzenie wodoszczelnego baldachimu nad naszymi głowami.

zadaszenie-tarasowe-maranza zadaszenie-tarasowe-maranza zadaszenie-tarasowe-perara zadaszenie-tarasowe-perara

Share.

About Author