Osłona przed słońcem na tarasie – parasol czy pergola?

0

Skuteczna ochrona przed promieniowaniem słonecznym na naszym tarasie to podstawowe zagadnienie, kiedy chcemy odpoczywać latem blisko domu. Obecnie wśród najchętniej stosowanych metod wymienia się parasole słoneczne oraz nowoczesne pergole. Które z tych rozwiązań sprawdzi się lepiej w naszej przestrzeni wypoczynkowej?

Parasole ogrodowe – funkcjonalne i trwałe

Parasole ogrodowe to stały element wyposażenia naszych tarasów czy ogrodów. Warto jednak mieć świadomość, że przez ostatnią dekadę zmienił się sposób ich konstrukcji, materiały oraz trwałość. Współcześnie nowoczesne parasole ogrodowe zachwycają nie tylko rozmiarami, ale też licznymi punktami regulacji, które pozwalają na dopasowanie kąta padania cienia. Parasole ogrodowe osadzone są na stabilnej osi aluminiowej – materiał ten nie odkształca się, jest zabezpieczony przed działaniem korozji. Poprzez osadzenie stelaża na ruchomej stopie możliwe stało się rotowanie konstrukcji wokół jej osi. Parasol posiada obszerną czaszę wykonaną z tkanin syntetycznych pokrytych warstwą poliuretanu. To połączenie sprawia, że czasza nie wchłania brudu, wilgoci, doskonale chroni przed promieniowaniem UV, nie płowieje. Sprężyny naciągowe dbają o to, aby tkanina stale znajdowała się w prawidłowej pozycji.

Czym jest pergola ogrodowa?

Nowoczesne pergole ogrodowe przyciągają wzrok, poprawiają estetykę otoczenia i niebagatelnie poprawiają jakość naszego wypoczynku blisko domu. Pergole konstruowane są w taki sposób, aby wyznaczyć obszar wypoczynkowy, odgrodzić go od spojrzeń sąsiadów czy przechodniów. Pergole posiadają dachy wykonane z ruchomych lameli – dzięki temu rozwiązaniu użytkownik sam decyduje o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Zintegrowana rynna dachowa pozwala na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb pergoli.

Share.

About Author