Ogród rustykalny – jakie meble i dodatki wybrać?

0

Eleganckie ogrody rustykalne kojarzone są przede wszystkim z miejscem przytulnym, zaaranżowanym z myślą o użytkowniku. Ogrody takie zachwycają zarówno doborem mebli i dodatków, jak otaczającą zielenią oraz kwiatami. Jakie meble ogrodowe wybrać do ogrodu rustykalnego, aby miejsce to było ulubioną przestrzenią wypoczynkową dla nas i naszych bliskich?

W poszukiwaniu inspiracji na elegancki ogród rustykalny

W ogrodzie rustykalnym zadbajmy o wygodę – komfort zapewnią komplety rattanowe, doskonale wpisujące się w otoczenie. Meble rattanowe to ciekawa propozycja, która z pewnością zwróci uwagę – obecnie najchętniej wykorzystywane meble tego typu to fotele i krzesła, wykonane z rattanu pochodzącego z ekologicznych upraw. Warto wspomnieć, że meble rattanowe dostępne są zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnej odsłonie – pozwoli to na wykreowanie wyjątkowej przestrzeni, dopasowanej do konkretnych potrzeb. Miejsce wypoczynkowe można zaprojektować jako przestrzeń kawową (z wykorzystanie wygodnych foteli oraz stolików), jak również miejsce, gdzie podawane będą posiłki – w tym celu konieczne jest wybranie obszernego stołu drewnianego oraz wygodnych, rattanowych krzeseł.

Dodatki w przestrzeni rustykalnej

Jak urozmaicić przestrzeń rustykalną, aby zachwycała ona każdego dnia? Podstawą niech będą kwiaty, zarówno te osadzone na klombach, jak i te rosnące w donicach. Warto wykorzystać donice z naturalnego rattanu, jak również donice wykonane z cementu – będą one doskonale uzupełniać przestrzeń i pozwolą na zasadzenie ulubionych roślin. Świetnym pomysłem będzie również wybranie pledów i poduszek dekoracyjnych, które zapewnią komfort i sprawią, że miejsce wypoczynkowe stanie się ciekawsze wizualnie. Dobrym pomysłem będzie też wykorzystanie funkcjonalnego parasola, który ochroni przed słońcem.

Share.

About Author