Odpoczynek blisko natury – zaaranżuj ogród zgodnie z potrzebami!

0

Dysponując ogrodem warto pomyśleć o tym, aby w okresie wiosny, lata i wczesnej jesieni zaprojektować w nim miejsce wypoczynkowe, z którego korzystać będą wszyscy domownicy. Co będzie niezbędne? Z pewnością meble oraz system, który ochroni nas przed silnym słońcem.

Jakie meble do ogrodu?

Decydując się na stworzenie miejsca wypoczynkowego w ogrodzie pamiętajmy, że może być ono wykorzystywane na wiele sposobów – konieczne są jedynie odpowiednie meble. Zdecydowana większość klientów sklepów wybiera dzisiaj komplety technorattanowe – meble takie są nie tylko piękne, ale również zaprojektowane z dbałością o najmniejsze detale. W przypadku kolekcji technorattanowych znajdziemy w nich wszystko co niezbędne, aby zaprojektować zarówno duży ogród, jak i niewielkie tarasy. Projektanci proponują nam leżanki ogrodowe, wiszące fotele w kształcie kokonów, sofy narożne, komfortowe krzesła i fotele, stoliki kawowe.

Ciekawym rozwiązaniem w ogrodzie okażą się także meble modułowe – to kolekcje składające się z kilku lub kilkunastu elementów, które możemy wykorzystywać osobno lub łączyć ze sobą. Takie meble pozwolą nam na kreatywne zmiany w obrębie przestrzeni wypoczynkowej. Meble modułowe najczęściej oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach, znajdziemy również kolekcje w których stelaże wykonano z naturalnego drewna eukaliptusowego.

 

Nowoczesny parasol ogrodowy

Aby wypoczynek w ogrodzie był komfortowy koniecznie pomyślmy o tym, jaki parasol ogrodowy wybrać. Współcześnie producenci proponują nam parasole o szerokich czaszach, które tworzone są z wysokiej jakości materiałów. Czasze wykonywane są z tkanin poliestrowych zabezpieczonych warstwą poliuretanu. To połączenie sprawia, że tkanina nie płowieje i nie jest podatna na ścieranie.

Share.

About Author