Ochrona tarasu przed słońcem – parasol czy pergola?

0

Wypoczywając blisko naszego domu czy na tarasie mieszkania pragniemy zapewnić sobie komfort – w tym celu kupujemy nowoczesne meble ogrodowe czy komplety kawowe. Drugim istotnym czynnikiem o którym musimy pamiętać jest silne słońce – w czasie letniego odpoczynku musimy pamiętać o tym, aby skutecznie się przed nim chronić. Jakie rozwiązania proponują nam producenci?

Pergola tarasowa – funkcjonalna konstrukcja nad naszymi głowami

Szukając innowacyjnych rozwiązań do ogrodu czy na taras warto zwrócić uwagę na nowoczesne pergole ogrodowe. Pergole to konstrukcje, które nie tylko mają chronić nas przed słońcem, ale również podnosić estetykę otoczenia i chronić naszą prywatność. Nowoczesne pergole ogrodowe wznoszone są na elementach modułowych – każdy z elementów to aluminium malowane proszkowo, zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz korozją. Na szczycie konstrukcji znajduje się dach – jest on wykonany z aluminiowych listew obracających się wokół własnej osi. Pozycję listew reguluje użytkownik i tym samym decyduje, jak wiele światła wpada pod pergolę. Chcąc całkowicie zamknąć dach wystarczy odpowiednio ustawić lamele. Dach w pozycji zamkniętej skutecznie ochroni nas przed słońcem, ale też niespodziewanym deszczem. Warto wspomnieć, że konstrukcja uzupełniona jest o rynnę dachową, która pozwala na odprowadzanie wody poza obręb miejsca wypoczynkowego.

Nowoczesne parasole ogrodowe

Parasol ogrodowy to częsty widok – zarówno w ogrodach, jak i na tarasach, balkonach. Współcześnie, parasole ogrodowe projektowane są w taki sposób, aby ułatwić codzienne korzystanie z tej konstrukcji. Parasole posiadają wiele punktów regulacji, co pozwala na dopasowanie kąta padania cienia. Dodatkowo obszerna czasza wykonana jest z poliestru pokrytego warstwą poliuretanu – to połączenie sprawia, że czasza nie płowieje, nie wchłania brudu, jest zabezpieczona przed wilgocią.

 

Share.

About Author