Nowoczesny taras – jakie meble i dodatki wybrać?

0

Przydomowy taras może zmienić się nie do poznania, o ile tylko wybierzemy odpowiednie meble i dodatki – przekonują topowi producenci mebli ogrodowych. Nawet niewielka przestrzeń może posłużyć nam jako wygodne miejsce wypoczynkowe, miejsce do organizowania spotkań w gronie rodziny czy też podawania posiłków. Jakie rozwiązania i elementy wybrać? O czym pamiętać?

W poszukiwaniu idealnych mebli ogrodowych

Szukając mebli na nasz taras przede wszystkim musimy być świadomi, że meble takie muszą być wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne i wilgoć. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się dzisiaj przede wszystkim meble technorattanowe, które są nie tylko trwałe, ale również wysoce odporne na uszkodzenia. Meble technorattanowe dostępne są w rozbudowanych kolekcjach, w których znajdziemy przede wszystkim sofy narożne, fotele, krzesła, stoły kawowe, ale również leżanki ogrodowe, wiszące fotele w formie kokonów czy też skrzynie ogrodowe.

Jak tworzone są meble ogrodowe? Są one osadzone na lekkich, aluminiowych stelażach, które nie odkształcają się, nie są podatne na działanie wilgoci. Wierzch mebli może tworzyć plecionka technorattanowa, ale też naturalny rattan ( w przypadku mebli rattanowych). Dostępne są również meble modułowe, których wierzch tworzą wygodne poduszki i siedziska.

meble-ogrodowe-milano-ii meble-ogrodowe-milano-ii meble-ogrodowe-parma-ii

Miejsce osłonięte przed słońcem!

Aby nasz wypoczynek był pełny i komfortowy warto również zadbać o to, aby miejsce wypoczynkowe było osłonięte przed silnym wiatrem czy słońcem. Najprostszym rozwiązaniem jest zakupienie nowoczesnego parasole ogrodowego – parasole takie mają kilka punktów regulacji kąta ustawienia, przez co precyzyjnie dobierzemy kąt padania cienia. Parasole takie posiadają rozłożyste czasze – są one tworzone z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu.

meble-ogrodowe-corfu meble-ogrodowe-imola meble-ogrodowe-arona

Share.

About Author