Nowoczesne oświetlenie ogrodu – lampy solarne

0

Ważnym etapem projektowania zewnętrznej przestrzeni jest wybór oświetlenia. To właśnie starannie rozmieszczone punkty świetle zapewniają bezpieczeństwo po zmroku, podkreślają piękno roślin oraz sprawiają, że ogród pozostaje do dyspozycji domowników i gości niezależnie od pory. Większość osób szukających urządzeń świetlnych przeznaczonych do użytkowania na zewnątrz decyduje się na lampy solarne. Dlaczego warto wzbogacić swoją posesję właśnie o tego typu urządzenia?

Jak to działa?

Lampy solarne są znacznie praktyczniejszą alternatywą dla urządzeń elektrycznych czy ładowanych bateryjnie. Nowoczesne lampy zasilane są tym, czego na świeżym powietrzu nigdy nie brakuje – słońcem. Lampy solarne składają się z fotoogniwa pochłaniającego promienie słoneczne, akumulatora gromadzącego energię , diody LED oraz czujnika zmierzchowego, a w niektórych przypadkach również czujnika ruchu. Słońce padające na fotoogniwo zamieniane jest w energię gromadzącą się w akumulatorze zasilającym żarówkę/diodę, która automatycznie uruchamia się po zmroku. Lampy solarne są bezobsługowe, nie generują żadnych kosztów utrzymania i, co ważne, są przyjazne środowisku naturalnemu.

lampa-solarna-kate lampa-solarna-kate

Propozycje marki Zumm

Ciekawe lampy solarne w kształcie lampionów proponuje marka Zumm. Stożkowe modele KATE z elementami z drewna tekowego, wykonane z metalu i szkła modele JACK oraz drewniane lampy TOM subtelnie rozświetlą ogród, balkon, altanę czy patio po zmroku. Wysokiej jakości lampy mogą być postawione bezpośrednio na trawniku czy tarasowych deskach, podwieszone na lince rozwieszonej między drzewami albo zamontowane na stojaku. Kiedy pogoda nie dopisuje, można naładować je za pomocą dołączonego do zestawu kabla. Każda z lamp może pracować w trzech trybach różniących się intensywnością światła.

LAMPA-SOLARNA-JACK LAMPA-SOLARNA-JACK LAMPA-SOLARNA-KATE

Share.

About Author