Nowoczesne meble ogrodowe i elegancki parasol

0

 

Zestaw idealny na upalne lato w ogrodzie to wygodne meble ogrodowe oraz parasol, który skutecznie osłoni nas przed słońcem. Taki duet bez trudu znajdziemy w ofercie topowych producentów wyposażenia outdoorowego. Na jakie elementy wracać uwagę podczas kupna? Co powinno być dla nas istotne w czasie wyboru mebli ogrodowych i dodatków?

Meble trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne

Nie ma wątpliwości, że kupując meble ogrodowe kierujemy się przede wszystkim wyglądem i estetyką danej kolekcji. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się dzisiaj meble technorattanowe, które doskonale sprawdzają się zarówno w aranżacjach rustykalnych, jak i nowoczesnych czy skandynawskich. Kolekcje technorattanowe są niezwykle rozbudowane – dzięki temu możemy wybierać pomiędzy licznymi elementami, w tym sofami narożnymi, fotelami wiszącymi, leżankami, stolikami kawowymi, krzesłami.

Meble technorattanowe są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniać komfort i aby opierać się zmiennym warunkom atmosferycznym. Meble te posiadają lekkie, aluminiowe stelaże malowane proszkowo – zastosowanie tego materiału sprawia, że tworzywo nie odkształca się, nie jest podatne na działanie wilgoci i korozję. Niewielka waga aluminium sprawia, że podnoszenie mebla nie sprawia żadnego problemu. Okrycie wierzchnie mebla to plecionka technorattanowa – materiał syntetyczny o wysokiej odporności na ścieranie, wnikanie brudu czy płowienie.

Parasol dopasowany do potrzeb

Szukając idealnego parasola ogrodowego wybierzmy model w którym dostępne będą liczne punkty regulacji. Dzięki nim bez trudu dopasujemy kąt padania cienia i stworzymy komfortową strefę, w której możliwy będzie odpoczynek. Parasole posiadają rozłożyste czasze: są one wykonane z tkanin technicznych pokrytych warstwą poliuretanu – to połączenie sprawia, że tkanina nie płowieje, jest odporna na wnikanie brudu.

 

Share.

About Author