Niezapomniane lato na przydomowym tarasie

0

Chcąc nieco więcej czasu spędzać bliżej natury warto rozważyć zaaranżowanie przydomowego tarasu tak, aby było to idealne miejsce wypoczynkowe dla wszystkich domowników. Dzisiaj bez trudu znajdziemy ciekawe meble i dodatki, które warto wykorzystać w tej przestrzeni. Jakie rozwiązania okażą się najlepsze? Na co zwracać szczególną uwagę podczas kupna mebli?

Trwałe meble ogrodowe – jaki komplet wybrać?

Szukając idealnych mebli ogrodowych na nasz taras przede wszystkim chcemy, aby meble te podnosiły estetykę otoczenia i były ozdobą. Znacznie rzadziej zwracamy uwagę na tworzywa – i to jest błąd. Meble ogrodowe powinny być przede wszystkim trwałe i odpowiednio skonstruowane, aby przez długi czas zachowywały doskonałe parametry techniczne. Rekomendowanymi kompletami są bez wątpienia komplety technorattanowe – meble takie odznaczają się świetnymi parametrami technicznymi, odpornością na zmienne warunki atmosferyczne oraz oryginalnym wyglądem. Komplety technorattanowe są szeroko rozbudowane – oznacza to, że bez trudu znajdziemy w nich elementy dopasowane do naszych potrzeb. Projektanci proponują nam sofy narożne, wygodne fotele, leżanki z możliwością regulowania zagłówka, fotele w kształcie kokonów.

Meble zimą – jak je skutecznie chronić?

Aby wybrane przez nas meble ogrodowe na długi czas zachowały doskonały wygląd koniecznie pomyślmy o pokrowcach ogrodowych. Nowoczesne pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych – gęsty splot sprawia, że nie przepuszczają one zanieczyszczeń, a jednocześnie pozwalają na swobodną wymianę powietrza. Pokrowce uzupełniane są o niewielkie ściągacze – ich zadaniem jest lepsze dopasowanie tkaniny do powierzchni mebla. Pokrowce sprzedawane są w dedykowanych torebkach, które pozwalają na wygodne przechowywanie tkaniny w okresie lata.

 

 

Share.

About Author