Niebanalne meble ogrodowe – co wybrać?

0

Jak zmienić wygląd miejsca wypoczynkowego blisko domu, aby nie tylko gwarantowało ono komfort, ale też zachwycało elegancją? Kluczem są odpowiednie meble i dodatki. Poza klasycznymi sofami, krzesłami czy stolikami w kolekcjach znajdziemy też meble niebanalne i niepowtarzalne. Jakie?

Fotel wiszący kokon

Nie ma wątpliwości, że fotel wiszący kokon to jeden z najbardziej pożądanych mebli ogrodowych. Wyjątkowa konstrukcja i ciekawy design sprawiają, że świetnie sprawdza się on jako element większej kolekcji, jak również samodzielny mebel, np. ustawiony na balkonie. Fotel wiszący posiada siedzisko umieszczone w głębokim kokonie – w ten sposób użytkownik osłonięty jest zarówno przed słońcem, wiatrem, jak i spojrzeniami sąsiadów. Wnętrze kokonu warto zaopatrzyć w poduszki, koce – dzięki nim znacząco podniesiony zostanie komfort wypoczynku. Konstrukcja oparta jest na aluminiowym stelażu, który nie odkształca się, nie jest podatny na działanie wilgoci czy korozji. Okrycie mebla to plecionka technorattanowa – tworzywo to dostępne jest w szerokiej gamie kolorów, co pozwala na dopasowanie mebla do istniejącej aranżacji. Fotel wiszący pozwoli dosłownie bujać w obłokach!

Leżanka ogrodowa ustawiona pod parasolem

Niebanalnym meblem, który z pewnością pozwoli czerpać z lata pełnymi garściami, jest leżanka ogrodowa. Nowoczesne leżanki posiadają regulowany zagłówek, co pozwala na dopasowanie parametru mebla do własnych potrzeb – dzięki temu możliwe jest wygodne czytanie, opalanie się, drzemanie. Atutem są również podłokietniki, a wiele modeli uzupełnia się też o niewielkie kółka, które pozwalają na wygodniejsze przesuwanie mebla z miejsca na miejsce. Leżanki ogrodowe warto ustawić w cieniu parasola i uzupełnić je o niewielkie stoliki kawowe.

Share.

About Author