Lato spędzone blisko domu – jak zaprojektować ogród?

0

 

Zaprojektowanie przestrzeni wypoczynkowej blisko domu nie jest dzisiaj żądnym wyzwaniem – producenci wyposażenia outdoorowego proponują nam wiele interesujących kolekcji meblowych oraz dodatków takich jak parasole ogrodowe czy grille. Które z nich wybrać? Na co zwracać uwagę podczas kupna?

Wybieramy meble i parasol

Jakie powinny być idealne meble ogrodowe? Z pewnością trwałe, dopasowane do indywidualnych potrzeb konkretnych użytkowników, zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami. Wśród często polecanych wymienia się przede wszystkim meble technorattanowe, które nie odkształcają się, nie są podatne na płowienie. W kolekcjach technorattanowych znajdziemy wszystko co niezbędne do zaprojektowania funkcjonalnej przestrzeni wypoczynkowej.

Elementem, którego nie może zabraknąć w naszym ogrodzie jest parasol, który skutecznie ochroni nas przed słońcem. Nowoczesne parasole zaprojektowane są w taki sposób, aby móc precyzyjnie dopasowywać kąt padania cienia.

A może grill?

Chcąc podejmować gości w naszym ogrodzie czy na tarasie warto zastanowić się jaki grill okaże się najlepszy do przygotowywania letnich przysmaków. W ostatnich latach olbrzymim zainteresowaniem cieszą się nowoczesne grille gazowe, w których zamiast klasycznego brykietu stosowane są butle z gazem i palniki. Zaletą tego rozwiązania jest na przykład możliwość regulowania wysokości płomienia, a co za tym idzie: stopnia wysmażenia konkretnych potraw. Grille gazowe posiadają od 2 do nawet 6 palników i szerokie ruszty, co daje możliwość smażenia nawet dużej ilości potraw w jednym czasie. Grille gazowe zaprojektowane są w taki sposób, aby usprawniać i uprzyjemniać grillowanie – grille takie nie wydzielają gryzącego dymu, a ich obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej, którą bez trudu możemy czyścić.

Share.

About Author