Jaki parasol do ogrodu wybrać?

0

Szukając idealnych mebli ogrodowych na nasz taras często zapominamy, jak ważnym elementem wyposażenia tarasu jest również parasol lub też pergola. Decydując się na zaaranżowanie tej przestrzeni musimy być świadomi, jakie zagrożenia niesie ze sobą przesiadywanie w miejscu silnie nasłonecznionym. Jaki parasol do ogrodu wybrać, aby cieszyć się latem?

Parasole odpowiednie do ogrodu

parasol-ogrodowy parasol-ogrodowy parasol-ogrodowy parasol-ogrodowy

Szeroka oferta topowych producentów parasoli sprawia, że wybór modelu może okazać się problematyczny. Nowoczesne parasole ogrodowe różnią się od siebie przede wszystkim wielkością czaszy, ale i ilością punktów regulacji. Parasole do ogrodu i na taras pozwolą nam w pełni korzystać z lata, stworzą w miejscu wypoczynkowym strefę cienia i skutecznie ochronią nas przed szkodliwym promieniowaniem UV. Zastosowane przy produkcji parasoli materiały są zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi – dzięki temu możemy mieć pewność, że nasz parasol będzie cieszył nasze oczy przez szereg lat.

Jaki parasol do ogrodu kupić?

parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challenger

Zastanawiając się jaki parasol do ogrodu kupić przede wszystkim warto przyjrzeć się dostępnym modelom z bliska. Stelaże parasoli tworzone są z aluminium malowanego proszkowo, które nie jest podatne na działanie wilgoci, rdzę. Stelaże osadza się na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji wokół jej osi. Na szczycie parasola umieszczona jest czasza – jest ona wykonana z tkaniny technicznej i pokrywa poliuretanem dzięki czemu jest zabezpieczona przed wilgocią, wnikaniem brudu czy promieniowaniem UV. Taka czasza nie będzie podatna na słońce i nawet po wielu latach nie straci swojego oryginalnego koloru. Parasole osadzamy na podstawach – ich wybór możemy dopasować do miejsca. W ogrodach najlepiej sprawdzą się klasyczne podstawy.

Share.

About Author