Jak zaprojektować ładny taras?

0

Przydomowy taras to doskonała przestrzeń do odpoczynku – aby jednak mogła nam służyć konieczne jest zakupienie odpowiednich mebli, dodatków oraz ich aranżacja. Dzisiaj to prostsze niż nam się wydaje, gdyż liczni producenci podsuwają nam gotowe propozycje z których możemy korzystać. Jakie meble i dodatki wybrać, aby cieszyć się relaksem?

Odpoczynek na wygodnych meblach ogrodowych

Pierwszym krokiem do stworzenia funkcjonalnej przestrzeni wypoczynkowej jest wybranie odpowiednich mebli ogrodowych. Wybór jest szeroki! Producenci proponują nam nowoczesne meble technorattanowe, jak również meble modułowe czy meble wykonane z naturalnego rattanu. W większości przypadków ich stelaże tworzone są z lekkiego aluminium malowanego proszkowo – takie tworzywo jest zabezpieczone przed ścieraniem, odkształcaniem czy korozją. Niska waga sprawia, że nie ma większego problemu z podnoszeniem czy przenoszeniem.

Wierzch mebla, w zależności od kolekcji może być wykonany z technorattanu, lub też osadzony licznymi poduszkami i siedziskami. Technorattan jest tworzywem wysoce odpornym na zmienne warunki atmosferyczne, przez co świetnie sprawdza się w polskich warunkach pogodowych. Poduszki wypełnione są miękką pianką tapicerską, która nie odkształca się, zapewnia wysoką elastyczność. W przypadku mebli rattanowych siedziska tworzone są z plecionki rattanowej – nierzadko tworzywo to jest barwione.

meble-ogrodowe-milano-i meble-ogrodowe-milano-i meble-ogrodowe-milano-ii meble-ogrodowe-milano-ii

Jak chronić się przed słońcem?

Promieniowanie słoneczne może być dla nas szkodliwe, dlatego w miejscu wypoczynkowym zadbajmy o odpowiednie zacienienie. Wśród najchętniej wybieranych rozwiązań wymienia się nowoczesne parasole ogrodowe. Parasole posiadają liczne punkty regulacji, przez co precyzyjnie określimy kąt padania cienia. Parasol skutecznie ochroni nas przed słońcem, jak i przed deszczem!

parasol-ogrodowy-voyager parasol-ogrodowy-voyager- parasol-ogrodowy-voyager- parasol-ogrodowy-voyager-

Share.

About Author