Jak zaprojektować funkcjonalny taras?

0

Taras to idealna przestrzeń do letniego odpoczynku – pozwoli on nam korzystać z uroków lata, bez konieczności wyjeżdżania daleko za miasto. Jak zaprojektować funkcjonalny taras, aby miejsce to zachęcało do odwiedzin? Jakie meble wybrać, by móc cieszyć się słonecznym latem?

Meble i parasol ogrodowy

Nie trzeba wiele, aby zwykły taras zmienić w wyjątkowe miejsce wypoczynkowe. Podstawą powinny być meble dopasowane do naszego stylu i potrzeb. Zdecydowana większość użytkowników stawia na komplety wypoczynkowe, składające się z wygodnych sof narożnych czy klasycznych oraz stolika kawowego. Alternatywą dla tego rozwiązania mogą być stoły drewniane oraz dopasowane do nich krzesła z rattanu – w ten sposób stworzymy letnią jadalnię, w której podejmować będziemy domowników i gości. Aby stworzyć przytulny zakątek na tarasie warto wybrać pergolę, która pozwoli na precyzyjne wyznaczenie ram miejsca do relaksu, jak również zadaszy taras i pozwoli na regulowanie ilości światła, które wpada pod pergolę.

Niewielki taras z kompletem kawowym

Okazuje się, że zaaranżowanie niewielkiego tarasu wcale nie jest trudne – pomogą w tym komplety kawowe, dopasowane do konkretnych potrzeb. Komplety takie składają się zazwyczaj z wysokiego stolika kawowego oraz dwóch lub trzech wygodnych foteli. Szukając idealnego kompletu warto wybrać meble technorattanowe – atutem tego rozwiązania jest bez wątpienia szeroki wybór kolorystyczny, jak i wysoka odporność na uszkodzenia takich mebli. Meble technorattanowe odznaczają się także niską wagą, co przekłada się na łatwość w podnoszeniu i przenoszeniu ich elementów. W przypadku kompletów technorattanowych warto też zwrócić uwagę na okrycie mebla – syntetyczna plecionka posiada nieporowatą strukturę, przez co nie chłonie ona wilgoci czy brudu. W okresie jesieni i zimy meble z technorattanu warto okryć dedykowanymi pokrowcami ogrodowymi.

Share.

About Author