Jak zabezpieczyć taras na okres jesieni i zimy?

0

Meble ogrodowe na czas jesieni i zimy powinny być odpowiednio zabezpieczone – w czasie chłodniejszych miesięcy pozostawienie ich na zewnątrz może skutkować ich całkowitym uszkodzeniem. Jak zabezpieczyć taras na okres jesieni i zimy? Jak zadbać o elementy takie jak grille ogrodowe czy parasole?

Pokrowce ogrodowe – odpowiedź na to, jak zabezpieczyć taras na zimę

pokrowiec-na-lezak-ogrodowy pokrowiec-na-lezak-ogrodowy

Jeszcze do niedawna jedynym rekomendowanym rozwiązaniem na ochronę mebli ogrodowych było ich chowanie na okres jesieni i zimy do garażu czy do piwnicy. Niestety, takie działanie również nie było najlepsze – w miejscach tych meble mogły być narażone na działanie wilgoci, osadzanie się brudu. Dzisiaj producenci rekomendują stosowanie pokrowców ogrodowych – to niezawodny sposób na to, jak zabezpieczyć taras przed zimą.

Pokrowce ogrodowe tworzone są z tkanin poliestrowych – charakteryzuje je gęsty splot, który jest zabezpieczony przed ścieraniem, wnikaniem wilgoci. Pokrowce doskonale chronią przed osadzaniem się kurzu czy brudu – ich zwarta struktura chroni również przed wilgocią, jednocześnie pozwalając na swobodną wymianę powietrza i zahamowanie kondensacji wilgoci na powierzchni mebla. Nowoczesne pokrowce ogrodowe pozwolą nam na skuteczną ochronę mebli ogrodowych, ale też innych elementów wyposażenia tarasu – grillów czy parasoli ogrodowych. To spore ułatwienie, szczególnie kiedy nie mamy możliwości schowania mebli pod dach.

Dodatkowe atuty pokrowców ogrodowych

pokrowiec-ogrodowy pokrowiec-ogrodowy

Aby stosowanie pokrowców.  było jeszcze skuteczniejsze oraz wygodniejsze producenci proponują nam woreczki obciążeniowe, które w czasie silnego wiatru unieruchomią tkaninę i sprawią, że nie będzie ona podwiewana. Drugim elementem, na który warto zwrócić uwagę, to niewielkie ściągacze – pozwolą one na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla.

Share.

About Author