Jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę?

0

Po udanym sezonie letnim na naszym tarasie warto zastanowić się, jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę? Czy zabezpieczanie jest konieczne? Okazuje się, że tak – nawet najtrwalsze meble i tworzywa, pozostawione na świeżym powietrzu, mogą ulec uszkodzeniu. Jakie rozwiązania proponują nam producenci?

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę i jesień?

pokrowiec-ogrodowy pokrowiec-ogrodowy pokrowiec-ogrodowy pokrowiec-ogrodowy

Meble ogrodowe tworzone są z materiałów syntetycznych wysokiej jakości – aluminiowe stelaże malowane są proszkowo, co znacząco zwiększa ich odporność na wilgoć, odkształcenia czy pojawianie się ognisk rdzy. Wierzch mebli tworzą materiały syntetyczne, takie jak technorattan. Pomimo wysokie trwałości tych materiałów warto zastanowić się, jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę?

Jeszcze do niedawna zdecydowana większość z nas wynosiła meble ogrodowe na zimę do garażu, na strych czy też do piwnicy. Działanie takie pomagało wyłącznie częściowo, gdyż nawet w wymienionych przestrzeniach meble narażone były na osiadanie i wnikanie kurzu, wilgoć. Producenci rozwiązali ten problem i podpowiadają nam, jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę – wystarczy wykorzystać pokrowce ogrodowe!

Dedykowane pokrowce ogrodowe – co musimy o nich wiedzieć?

pokrowiec-na-meble-ogrodowe pokrowiec-na-meble-ogrodowe meble-ogrodowe-coria-i meble-ogrodowe-lugo

Pokrowce ogrodowe tworzone są z tkanin poliestrowych o wzmocnionym splocie. Taki materiał jest zabezpieczony przed ścieraniem, niewielkimi uszkodzeniami mechanicznymi, przerywaniem nici. Tkanina poliestrowa pozwala na swobodną wymianę powietrza, przez co możemy być pewni, że nasze meble nie będą narażone na kondensację wilgoci. Dodatkowy, niewielki ściągacz pozwoli na dopasowanie tkaniny dokładnie do mebla. Pokrowce ogrodowe dedykowane są na konkretne meble: sofy narożne, krzesła, stoliki, ale również leżanki ogrodowe czy na parasole ogrodowe.

Share.

About Author