Jak zaaranżować taras w sposób ciekawy?

0

Zastanawiając się jak zaaranżować taras warto przypatrzeć się najnowszym trendom oraz propozycjom topowych producentów. W kolekcjach mebli outdoorowych znajdziemy przede wszystkim meble technorattanowe, ale też kolekcje wykonane z naturalnego rattanu czy meble modułowe. Szukając mebli dla siebie warto poznać ich zalety!

Jak zaaranżować taras o niewielkich wymiarach?

Niewielkie tarasy do niedawna wydawały się być trudne w aranżacji – dzisiaj wiemy, że wszystko jest kwestią odpowiedniego wyboru mebli ogrodowych. Jak zaaranżować taras, aby miejsce to było idealne do popijania popołudniowej kawy? Z pewnością podstawą może być zestaw kawowy składający się ze stolika oraz 2-3 wygodnych foteli. Wybierając taki komplet zwracajmy uwagę przede wszystkim na siedziska: czy są one odpowiednio profilowane i czy nasze plecy otrzymają dostateczne podparcie. Niewielki zestaw kawowy pozwoli nam cieszyć się bliskością zieleni – warto na takim tarasie ustawić donice z ulubionymi roślinami.

meble-ogrodowe-corfu meble-ogrodowe-parma meble-ogrodowe-lugo meble-ogrodowe-milano-ii

Jak zaaranżować taras o dużym metrażu?

Duże taras dają wiele możliwości aranżowania – nie ma co do tego wątpliwości. Na takich taras bez trudu zmieścimy zestawy wypoczynkowe, w których głównym elementem mogą być sofy narożne. Taki komplet uzupełnimy poprzez stół kawowy, opcjonalnie wygodne fotele czy sofki dwuosobowe. Na obszernym tarasie bez trudu zmieścimy również stoły jadalne – taki stół pozwoli nam na zapraszanie gości na grilla czy też podawanie bliskim śniadań czy posiłków na łonie natury. Uzupełnieniem dużego tarasu może być funkcjonalny parasol ogrodowy, dzięki któremu stworzymy strefę cienia i zabezpieczymy się przed szkodliwym promieniowaniem UV. Alternatywą dla parasola mogą być nowoczesne pergole ogrodowe, których dach ochroni nas zarówno przed słońcem, jak i przed deszczem.

zestaw-ogrodowy-grado meble-ogrodowe-ovied meble-ogrodowe-masca meble-ogrodowe-coria-ii

Share.

About Author