Jak zaaranżować przydomowy ogród?

0

Przestrzeń blisko domu daje wiele możliwości – może być ona estetycznym przedłużeniem domostwa, jak również miejscem, gdzie organizowane będą spotkania w gronie znajomych. Nie potrzebujemy architekta zieleni, aby odpowiednio zaaranżować takie miejsce – podstawą będą kwiaty oraz odpowiednie meble ogrodowe. Jakie?

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Szeroki wybór mebli ogrodowych sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji może okazać się problematyczne. Podstawą jest dopasowanie danego kompletu do miejsca i potrzeb: w dużych ogrodach można pozwolić sobie na wykorzystanie rozbudowanego kompletu, w mniejszych warto postawić na zestawy kawowe, składające się zazwyczaj z 2-3 foteli i stołu kawowego.

Szukając mebli, warto zwrócić uwagę na meble technorattanowe. Są one dzisiaj oferowane w nowej, odświeżonej wersji, przez co doskonale sprawdzają się w aranżacjach nowoczesnych, minimalistycznych czy skandynawskich. Atutem mebli technorattanowych jest ich wysoka odporność na uszkodzenia oraz waga – meble te posiadają lekkie, aluminiowe stelaże, które pozwalają na obniżanie finalnej wagi mebla. Okrycie foteli i sof to plecionka technorattanowa, wysoce odporna na zmienne warunki atmosferyczne, ścieranie, działanie promieni słonecznych. Niewątpliwą zaletą mebli technorattanowych jest ich olbrzymi wybór: w kolekcjach znaleźć można sofy, fotele, stoły, leżanki ogrodowe, wiszące fotele.

Meble ogrodowe modułowe

Szukając sposobu na kreowanie przestrzeni zgodnej z potrzebami, projektanci zaproponowali meble modułowe. Są to kolekcje składające się z kilku elementów – można wykorzystywać je osobno lub też łączyć za pomocą niewielkich złączek. Meble takie dają możliwość zaprowadzania zmian w obrębie ogrodu i kreowanie wyjątkowej przestrzeni.

Share.

About Author

tarasowy parasol pokrowce wygodne krzesła ogrodowe ozdoby z drewna