Jak urządzić mały ogród?

0

Niewielki ogród to doskonała przestrzeń do odpoczynku i relaksu – jak urządzić mały ogród, aby miejsce to było dopasowane do naszych potrzeb? Przedstawiamy najciekawsze meble i dodatki, które zmienią mały ogród z idealne miejsce wypoczynkowe! Co wybrać?

Meble ogrodowe ASTI – sposób na to, jak urządzić mały ogród

meble ogrodowe asti

Niewielkie ogrody to przestrzeń pełna możliwości – możemy wykorzystać ją jako miejsce wypoczynkowe, miejsce do podawania posiłków czy też miejsce dostosowane do spotkań w większym gronie znajomych. Chcąc stworzyć miejsce o uniwersalnym charakterze jedną z najciekawszych propozycji są meble ogrodowe ASTI – kolekcja ta zachwyci zarówno miłośników ciekawego designu, jak i osoby oczekujące wysokiej trwałości.

Kolekcja ogrodowa ASTI składa się ze stołu oraz sześciu wygodnych foteli. Materiałem, który gra tu pierwsze skrzypce jest technorattan. Syntetyczne włókno technorattanowe cenione jest przede wszystkim ze względu na wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć. W przypadku krzeseł w kolekcji ASTI siedziska tworzą zwartą strukturę z oparciami i podłokietnikami – taki fotel zapewni nam wygodę, komfort i odpowiednie podparcie dla pleców.

Zastanawiając się, jak urządzić mały ogród warto zwrócić uwagę na tworzywa kolekcji – stelaże foteli wykonano z lekkiego, malowanego proszkowo aluminium. Zastosowanie aluminium pozwoliło na znaczne zmniejszenie wagi mebla, co przekłada się na jego łatwe podnoszenie czy przenoszenie z miejsca na miejsce. Stolik również osadzony jest na aluminiowym stelażu, a na jego blacie umieszczono szybę z hartowanego szkła o grubości 4mm.

Kolekcja MONZA – najlepsza metoda na to, jak urządzić mały ogród

meble ogrodowe monza

W małym ogrodzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Konieczne jest więc wybranie mebli nie tylko pięknych, ale i funkcjonalnych. O tym jak urządzić mały ogród w sposób ciekawy i wygodny dowiemy się wykorzystując kolekcję MONZA. To nowoczesny zestaw, który swoim designem nawiązuje do klasycznych wzorców. Kolekcja MONZA to idealne rozwiązanie nie tylko na niewielki ogród, ale również na tarasy czy balkony.

Zestaw MONZA składa się z kilku elementów: sofy dwuosobowej, dwóch wygodnych foteli oraz niskiego stolika kawowego. Wierzch mebli pokrywa technorattanowa plecionka – to włókno syntetyczne jest wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, działanie wysokich czy niskich temperatur, wnikanie wilgoci. Piękny, żywy kolor utrzyma się na długi czas. Meble oparte są na aluminiowych stelażach – dzięki zastosowaniu lekkiego metalu możliwe stało się zmniejszenie wagi mebla. Uzupełnieniem mebli są miękkie poduszki wypełnione pianką tapicerską. Na stoliku kawowym umieszczono grubą szybę ze szkła hartowanego.

Modułowe meble IMOLA: propozycja na to, jak urządzić mały ogród

meble ogrodowe imola

Wśród propozycji producentów wiele jest dzisiaj mebli modułowych – zestawy takie pozwalają na wykorzystywanie elementów danych zestawów osobno lub na ich łączenie. Ciekawą propozycją kompletu modułowego jest zestaw IMOLA składający się z sofy dwuosobowe, sofy trzyosobowej oraz stolika kawowego. Piękne meble IMOLA nadadzą charakteru każdemu miejscu wypoczynkowemu i sprawią, że nawet niewielki ogród stanie się ulubionym miejscem wypoczynkowym dla nas i naszych bliskich.

Elementy kolekcji IMOLA wykonano z materiałów wysokiej jakości: wierzch mebli pokrywa plecionka technorattanowa o nieporowatej powierzchni. Materiał ten nie chłonie brudu, jest prosty w utrzymaniu czystości. Stelaże wykonano z lekkiego aluminium zabezpieczonego przed wilgocią i pojawianiem się ognisk rdzy.

Share.

About Author