Jak urządzić duży taras?

0

Przestronny, przydomowy taras to idealne miejsce wypoczynkowe – przekonują dekoratorzy i architekci. Taka przestrzeń może być zaaranżowana na wiele sposobów i spełniać oczekiwania różnych osób. Czy duży taras meblujemy tak samo, jak niewielkie tarasy? Jak urządzić duży taras ze smakiem, a jednocześnie funkcjonalnie?

Jak urządzić duży taras przy pomocy mebli ogrodowych?

meble-ogrodowe-bali-i meble-ogrodowe-lugo meble-ogrodowe-coria-i zestaw-ogrodowy-grado

Kluczem do stworzenia wygodnego miejsca wypoczynkowego są meble. Jak urządzić duży taras przy pomocy mebli? Konieczne jest określenie naszych potrzeb. W przypadku klasycznych miejsc wypoczynkowych wybierzmy meble takie jak sofy narożne, leżanki ogrodowe, fotele wiszące w kształcie kokonów. Takie meble pozwolą nam relaksować się po długim dniu w pracy, ale też zapraszać znajomych na pogawędkę przy kawie.

Chcąc podawać posiłki na tarasie konieczne jest wybranie klasycznego stołu jadalnego, przy którym postawimy kilka wygodnych foteli czy krzeseł. Taki komplet pozwoli nam na organizowanie obiadów na świeżym powietrzu, ale też na zapraszanie bliskich na grilla! Szukając idealnego stołu zwróćmy uwagę na modele wykonane z naturalnego drewna tekowego.

Parasol na dużym tarasie

parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-icon parasol-ogrodowy-challenger

Zastanawiając się jak urządzić duży taras nie zapominajmy o tym, że miejsce wypoczynkowe powinno być odpowiednio osłonięte przed słońcem. W upalne dni parasole ogrodowe sprawdzą się najlepiej – obszerne czasze zapewnią nam komfortowy cień, a wiele punktów regulacji pozwoli na korygowanie kąta padania cienia. Nowoczesne parasole ogrodowe świetnie sprawdzą się na dużych tarasach – czasze takich parasoli mogą nie tylko chronić przed promieniowaniem UV, ale również przed… deszczem! Warto pamiętać o tym, aby parasole ogrodowe były zabezpieczane na czas zimy poprzez stosowanie pokrowców ogrodowych. To pozwoli na zachowanie ich eleganckiego wyglądu na długi czas.

Share.

About Author