Jak skutecznie chronić się przed słońcem na tarasie?

0

Wypoczynek blisko domu to najlepsza forma relaksu – dysponując nawet niewielkim tarasem możemy zaprojektować go w taki sposób, aby wiosną i latem był dla nas oazą spokoju i zieleni. Jakie rozwiązania wybrać, aby odpoczywać komfortowo i jednocześnie nie narażać się na poparzenia słoneczne?

Parasole – klasyka w nowym wydaniu

Wśród najchętniej wybieranych opcji wymienia się dzisiaj parasole. Nowoczesne parasole ogrodowe zachwycą nas nie tylko estetyką, ale również funkcjonalnością. Projektanci oddali w nasze ręce produkty, które idealnie sprawdzą się w polskich warunkach – parasole wykonane są z trwałych materiałów, posiadają wiele punktów regulacji, przez co możliwe jest precyzyjne ustawienie kąta padania cienia. Nowoczesne parasole osadzane są na ruchomych stopach, przez co istnieje możliwość ich rotowania wokół ich osi. Dodatkowo warto też zwrócić uwagę na czasze – są one tworzone z tkanin o wysokiej odporności na uszkodzenia czy ścieranie, a ich struktura nie chłonie brudu. Taka tkanina nie jest podatna na promieniowanie UV – w praktyce oznacza to więc, że nie traci ona swojego pięknego koloru przez wiele lat. Parasole w okresie jesieni i zimy warto odpowiednio chronić poprzez stosowanie dedykowanych pokrowców ogrodowych.

Pergole tarasowe z zadaszeniem

Inną opcją na zacienienie miejsca wypoczynkowego na tarasie jest wykorzystanie pergoli. Nowoczesne zadaszenie tego typu wznoszone jest modułowo – elementy aluminiowe łączone są ze sobą, tworząc zwartą konstrukcję odporną na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne. Dach pergoli zbudowany jest z ruchomych listew – takie lamele obracają się wokół własnej osi wpuszczając pod dach więcej lub mniej światła. To my, jako użytkownicy, decydujemy o tym w jakiej pozycji znajdują się listwy. Całkowicie zamknięty dach sprawia, że struktura staje się wodoszczelna.

Share.

About Author