Jak osłonić taras od wiatru?

0

Nawet najbardziej zadbany, wypełniony pięknymi roślinami ogród nie będzie spełniał swojej funkcji, jeśli zabraknie na nim odpowiedniego wyposażenia. Aby zapewnić sobie i domownikom optymalne warunki do wartościowego relaksu, nie wystarczą wygodne meble. Równie ważny jest wysokiej jakości sprzęt i dodatki, które osłonią osoby przebywające na tarasie przed wiatrem i ostrym słońcem. Jak osłonić taras od wiatru? Jak zacienić rozległą przestrzeń? Sprawdź nasze rady!

MARANZA, czyli jak osłonić taras od wiatru

Z pewnością każdy z nas już niejednokrotnie przekonał się, że pogoda lubi płatać figle. Czynnik, na który nie mamy najmniejszego wpływu, może nie tylko uniemożliwić nam opalanie się na leżaku, ale również zakłócić przebieg misternie zaplanowanego urodzinowego garden party czy uroczystego rodzinnego obiadu jedzonego na tarasie. Zatem jak osłonić taras od wiatru i ochronić się przed deszczem? Odpowiedź jest prosta: przykryć taras odpowiednim zadaszeniem!

jak osłonić taras od wiatru: zadaszenie maranza

Praktyczna osłona przed wiatrem: poznaj zadaszenia ogrodowe

Coraz większa rzesza właścicieli ogrodów decyduje się na wzbogacenie zewnętrznej aranżacji o metalową pergolę. Wśród wielu dostępnych na rynku ofert szczególnie wyróżnia się MARANZA zaprojektowana przez designerów współtworzących markę Garden Space. Wysokiej klasy zadaszenie wykonane jest z wysokogatunkowego aluminium malowanego proszkowo na biały lub antracytowy kolor. Antykorozyjne, odporne na uszkodzenia i zarysowania profile są oparciem dla zadaszenia w formie lameli – obrotowych, płaskich listew. Zastosowany mechanizm działa jak żaluzje – za pomocą prostego w obsłudze pilota możesz zmieniać kąt nachylenia listew, kontrolując tym samym ilość światła docierającego na taras.

zadaszenie maranza - jak osłonić taras przed wiatrem

Osłona przed wiatrem i słońcem

Tylko od Ciebie zależy, czy będziesz odpoczywał w cieniu czy wygrzewał się w pełnym słońcu. Ułożone płasko lamele tworzą zwartą powłokę, która nie przepuszcza promieniowania UV oraz opadów. Co ważne, całoroczna konstrukcja zachowuje pełną stabilność nawet podczas bardzo wietrznej pogody i nie wymaga impregnacji. MARANZA dostępna jest w kilku wersjach różniących się od siebie kolorem oraz wielkością, dlatego doskonale sprawdzi się zarówno na przestronnych, dużych tarasach, jak i tych znacznie mniejszych.

MARANZA może chronić nie tylko przed opadami oraz szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, ale również podmuchami wiatru. Ochronę przed wiatrem zapewnią dodatkowe elementy w postaci rolowanych przesłon. Jak osłonić taras od wiatru? Aby odpoczywać w komfortowych warunkach, wystarczy opuścić mocne rolety z tkaniny technicznej. Przesłony mogą być zamontowane na wszystkich lub wybranych ścianach.

Montaż? Zostaw go fachowcom!

Zastanawiasz się, jak samodzielnie osłonić taras od wiatru? Spieszymy uspokoić wszystkie osoby pozbawione umiejętności technicznych. Wysokiej klasy firmy oferują nie tylko zadaszenia, ale również usługę montażu. Fachowcy dostarczą wszystkie elementy konstrukcyjne pod wskazany adres, sprawnie zamontują pergolę,  a następnie zademonstrują jej działanie.

Promiennik podczerwieni na niepogodę

MARANZA pełnię swoich możliwości odkryje, kiedy zostanie zestawiona z odpowiednimi dodatkami. Oprócz wcześniej wspomnianych przesłon, na uwagę zasługują promienniki podczerwieni. Montowane pod zadaszeniem urządzenia na pierwszy rzut oka przypominają klasyczne lampy. Jednak, w odróżnieniu od nich, promienniki emitują nie tylko światło, ale również przyjemne ciepło przypominające efekt grzania naturalnych promieni słonecznych.

Share.

About Author