Jak dbać o meble w okresie jesieni i zimy?

0

Radość płynąca ze spędzania czasu na świeżym powietrzu jest olbrzymia – szczególnie wiosną i latem warto zadbać o to, aby nasz ogród czy taras były przygotowane na odpoczynek. W tym celu kupujemy wysokiej jakości meble ogrodowe, które nie tylko zapewniają nam relaks, ale też cieszą nasze oczy. O czym warto pamiętać kupując meble ogrodowe? Czy powinniśmy je w jakikolwiek sposób chronić w okresie jesieni i zimy?

Meble odporne na zmienne warunki atmosferyczne

Pomimo, że zdecydowana większość oferowanych mebli ogrodowych jest wysoce odporna na zmienne warunki atmosferyczne musimy być świadomi, że pozostawienie takich mebli na jesień i zimę na zewnątrz może skutkować ich uszkodzeniem. Szukając skutecznych sposobów na zabezpieczenie mebli ogrodowych przede wszystkim wynosimy je na strych lub do piwnicy – niestety, w takich miejscach są one narażone na działanie wilgoci, osiadanie kurzu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wysokiej jakości pokrowców ogrodowych.

Pokrowce ogrodowe – jak są skonstruowane?

Pokrowce ogrodowe to dedykowane tkaniny z włókien poliestrowych, których zadaniem jest ochrona mebli przed osiadaniem kurzu, wnikaniem wilgoci. Dzięki odpowiedniej strukturze pokrowce pozwalają na swobodną wymianę powietrza, przez co wilgoć nie jest kondensowana na powierzchni mebla. Pokrowce posiadają niewielki ściągacz, dzięki któremu znacznie lepiej dopasujemy tkaninę do kształtu mebla. W czasie silniejszych podmuchów wiatru możemy wykorzystać niewielkie woreczki obciążeniowe, które przytrzymają tkaninę stabilnie i nie pozwolą na jej podwiewanie. Pokrowce sprzedawane są w poręcznych torbach z uchwytami – kiedy tkanina nie będzie potrzebna wystarczy ją złożyć do torebki i odłożyć na półkę w garażu czy na strychu.

pokrowiec-ogrodowy pokrowiec-prostokatny

Share.

About Author