Funkcjonalne meble na taras – co wybrać?

0

Odpowiednio zaprojektowany taras może być przestrzenią, która posłuży nam na wiele sposobów – przekonują projektanci i producenci mebli ogrodowych. Poprzez dobranie mebli i dodatków taras może stać się przestrzenią wypoczynkową, miejscem, gdzie spotykamy się w gronie znajomych, ale również miejscem, gdzie bawić się mogą nasze dzieci. Jakie meble i dodatki wybrać?

Nowoczesne meble tarasowe

Konkretne komplety tarasowe powinniśmy wybierać przez wzgląd na to, jak dużą przestrzenią dysponujemy. W przypadku niewielkich tarasów najlepsze okażą się komplety kawowe, składające się zazwyczaj z 2-3 wygodnych foteli oraz stolika kawowego. Taki komplet bez trudu zapewni nam komfort w ciągu popołudniowej kawy czy podwieczorka. Jeśli dysponujemy większym tarasem możemy wybrać ze znacznie szerszego wachlarza rozwiązań. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się przede wszystkim obszerne sofy narożne, które możemy zestawiać z niskimi stolikami kawowymi czy też z fotelami czy pufami. Chcąc zaaranżować miejsce do podawania posiłków warto wybrać klasyczny stół, najlepiej z drewnianym blatem, oraz wygodne fotele czy krzesła rattanowe. Wybierając meble pamiętajmy o tym, aby z bliska przyjrzeć się temu, z jakich materiałów są one tworzone – w przypadku technorattanu mamy do czynienia z tworzywem o wysokiej odporności na ścieranie i wnikanie brudu.

meble-ogrodowe-milano-ii meble-ogrodowe-milano-ii meble-ogrodowe-milano-i meble-ogrodowe-milano-i

Jak chronić meble tarasowe jesienią i zimą?

Chcąc, by nasze meble zachowały piękny wygląd na wiele lat koniecznie pomyślmy o tym, w jaki sposób ochronić je przed niskimi temperaturami oraz osadzaniem się kurzu w okresie jesieni i zimy. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się przede wszystkim pokrowce ogrodowe tworzone z wysokiej jakości tkanin poliestrowych. Pokrowce posiadają niewielkie ściągacze, które pozwalają na lepsze dopasowanie tkaniny do mebla.

pokrowiec-kwadratowy-na-zestaw pokrowiec-na-krzeslo zestaw-ogrodowy-grado zestaw-ogrodowy-grado

Share.

About Author