Funkcjonalne i trwałe meble ogrodowe

0

Wygodne meble na taras to klucze do udanego odpoczynku w czasie lata – przekonują architekci zieleni i projektanci przestrzeni wypoczynkowych. Szeroki wybór mebli pozwoli na wybranie kompletu dopasowanego idealnie do naszych potrzeb. Jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę? Czy nowoczesne meble ogrodowe spełnią nasze oczekiwania?

Meble technorattanowe – trwałe i funkcjonalne

Nowoczesne meble technorattanowe są doskonale znane polskim klientom. Rozbudowane kolekcje oraz wysoka trwałość takich mebli sprawiają, że są one chętnie wykorzystywane w ogrodach, na tarasach czy balkonach. W kompletach technorattanowych znaleźć można sofy narożne, jak również fotele, stoliki, stoły, fotele wiszące, leżanki ogrodowe. Meble te są niezwykle lekkie, co jest zasługą zastosowania aluminiowych stelaży malowanych proszkowo. Meble technorattanowe dostępne są w szerokiej gamie kolorów.

Meble rattanowe – siła natury

Niezwykle eleganckim rozwiązaniem na tarasy są meble wykonane z naturalnego rattanu. Meble takie doskonale wpisują się w styl vintage czy boho i pozwalają na kreowanie oryginalnej przestrzeni, dopasowanej do potrzeb. Rattan wykorzystywany do tworzenia mebli rattanowych pochodzi z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Oznacza to, że pozyskiwanie tego surowca nie zaburza środowiska naturalnego. Wśród mebli rattanowych największym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne krzesła, które można zestawić z drewnianym stołem.

Kolekcje modułowe dla kreatywnych

Ciekawą opcją na polskim rynku są meble modułowe – to kolekcje, w których dostępnych jest kilka elementów. Elementy mogą być wykorzystywane pojedynczo, jak również łączone ze sobą za pomocą niewielkich złączek. Meble takie dają spore pole do zmiany funkcjonalności przestrzeni tarasu. Meble takie pokochają osoby kreatywne!

Share.

About Author