Czy wiesz, jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę?

0

W okresie lata i wczesnej jesieni korzystamy ze słońca i wspaniałej pogody – w miarę możliwości: również we własnym ogrodzie. Kiedy jednak temperatura spada musimy zastanowić się, jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę. Jakie rozwiązania proponują producenci?

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę?

meble-ogrodowe-milano-i meble-ogrodowe-milano-ii meble-ogrodowe-milano-ii meble-ogrodowe-milano-ii

Szukając pięknych mebli ogrodowych zazwyczaj nie zastanawiamy się nad ich trwałością. To spory błąd, który może nas kosztować naprawy lub nawet wymianę zakupionego kompletu. Decydując się na dany zestaw meblowy musimy wiedzieć, jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę. Współcześnie w sklepach outdoorowych znajdziemy szeroki wybór nowoczesnych mebli ogrodowych – są one tworzone z trwałych materiałów i tworzyw. Kupując je warto również zwrócić uwagę na pokrowce ogrodowe – to dzisiaj jeden z najskuteczniejszych sposobów na ochronę mebli w zimie.

Pokrowce ogrodowe – sposób na to, jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę

pokrowiec-kwadratowy pokrowiec-prostokatny

Pokrowce ogrodowe to obecnie najskuteczniejsze rozwiązanie na zimę – są one tworzone przez samych producentów mebli i często dedykowane dla konkretnych elementów, np. foteli, stołów czy leżanek ogrodowych. Pokrowce ogrodowe tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie – taki splot sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed przecieraniem, wnikanie brudu, ale też pozwala na swobodną wymianę powietrza – to z kolei wpływa na zahamowanie kondensacji wilgoci na powierzchni mebla. Pokrowiec skutecznie chroni przed osiadaniem brudu czy kurzu – po jego ściągnięciu mebel jest gotowy do użytkowania.

Pokrowce ogrodowe posiadają ściągacz – jego zadaniem jest lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla i lepsza ochrona. W trakcie silniejszego wiatru pokrowiec może być obciążony niewielkimi woreczkami. Kiedy pokrowiec nie jest potrzebny wystarczy złożyć go i schować do dedykowanej torebki.

Share.

About Author