Idealnie zaaranżowany taras – jakie meble i dodatki wybrać?

0

Przydomowy taras, nawet niewielki, może być zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwiać letni odpoczynek blisko przyrody. Aby to zrobić wystarczą nam dopasowane do potrzeb meble i dodatki. Wśród proponowanych przez topowych producentów znajdziemy przede wszystkim komplety technorattanowe, które świetnie sprawdzają się w polskich warunkach. Co warto o nich wiedzieć?

Meble technorattanowe – trwałe i wygodne

Komplety technorattanowe są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych – wynika to przede wszystkim z ich różnorodności, jak i faktu, że są one wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Nowoczesne meble technorattanowe projektowane są zgodnie z najnowszymi trendami, doskonale wpisują się w różne style i sprawiają, że nawet najzwyklejszy ogród czy taras zmieniają się nie do poznania. Komplety technorattanowe możemy podzielić na kilka grup: komplety wypoczynkowe (w których główną rolę grają sofy), komplety kawowe (składające się zazwyczaj ze stolika oraz 2-3 wygodnych foteli) oraz meble takie jak leżanki ogrodowe czy fotele wiszące w kształcie kokonów. Meble te świetnie sprawdzają się w przestrzeniach prywatnych, są również chętnie wykorzystywane przez właścicieli restauracji czy salonów SPA.

meble-ogrodowe-asti meble-ogrodowe-filip meble-ogrodowe-filip-ii meble-ogrodowe-leonardo

Jak skonstruowane są meble technorattanowe?

Nowoczesne meble technorattanowe osadzone są na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Stelaż taki nie odkształca się, nie jest podatny na łamanie czy koślawienie, nie poddaje się rdzy. Wierzch mebla tworzy się z syntetycznej plecionki do złudzenia imitującej naturalny rattan. Tworzywo technorattanowe jest nieporowate – oznacza to, że materiał ten nie chłonie wilgoci czy brudu, a jego czyszczenie nie wymaga specjalistycznych zabiegów. Meble odporne są na działanie promieniowania UV.

meble-ogrodowe-milano-ii meble-ogrodowe-milano-i meble-ogrodowe-monza meble-ogrodowe-rapall

Share.

About Author